Dobry słownik techniczny j. ang
Iniziatore argomento: redsalamander
redsalamander
redsalamander
Polonia
Da Polacco a Inglese
+ ...
Feb 13, 2017

Witam
Poszukuję dobrego słownika technicznego pol-ang i ang-pol w formie książkowej.
Tematyka niestety zróżnicowana i el. samochodowe, elektryczne, budowlane itp. Teoretycznie dla ucznia szkoły średniej.
Co polecacie?

Pozdrawiam


 
Andrzej Mierzejewski
Andrzej Mierzejewski  Identity Verified
Polonia
Local time: 14:48
Da Polacco a Inglese
+ ...
sugestia Feb 15, 2017

Na przykład słownik nauk.-techn. WNT (=Wydawnictwo Naukowo-Techniczne) - bo był pierwszy, inne słowniki w sporej części kopiowały z niego. Miał wiele wydań, ostatnie chyba XIII (nie mam pewności, sprawdź). Może jeszcze znajdziesz w księgarniach. I w każdym słowniku znajdziesz błędy, żaden nie jest doskonały.

 
redsalamander
redsalamander
Polonia
Da Polacco a Inglese
+ ...
AVVIO ARGOMENTO
Dobry słownik techniczny j. ang Feb 17, 2017

Witam
Dzięki za odpowiedź. Znalazłem go wcześniej, ale niestety za drogie dla uczniów, a mam taki z REA ale już go nie wydają i nie jest dostępny i szukałem zamiennika do około 100zł. Jak coś jest to nie ma w księgarniach tylko archiwalne. Wszystko teraz e-......


 
Andrzej Mierzejewski
Andrzej Mierzejewski  Identity Verified
Polonia
Local time: 14:48
Da Polacco a Inglese
+ ...
używane Feb 17, 2017

Sprawdź używane w antykwariatach, na allegro, olx itp. - chyba nie ma lepszego wyjścia.

 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderatore(i) di questo Forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Dobry słownik techniczny j. ang






CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »
TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »