Pages in topic:   < [1 2 3 4] >
Proste posiłki, stopery do uszu
Thread poster: literary
Crannmer
Crannmer
Local time: 07:19
German to Polish
+ ...
Źródła niebezpieczeństw wszelakich May 12, 2009

Weronika Sobita wrote:
A tak na serio, to zrobiłam rozeznanie, i opinie na temat bezpieczeństwa płyt są podzielone. Sama właśnie planuję kuchnię i byłam praktycznie przekonana do indukcji, ale "nasłuchałam się" i chyba z tego wynalazku zrezygnuję.


Użycie wyrażenia "to promieniuje" wyraźnie wskazuje, ze źródła zasłyszanych rewelacji nie były zbyt kompetentne. W przypadku urządzeń technicznych działających w oparciu o znane zasady fizyki lepiej jednak słuchać inżynierów, niż nawiedzonych zielonych. Chyba, ze chce się mieć materiał do rozweselania.

Chętnie się dowiem, gdzie są źródła i jakie są mechanizmy niebezpieczeństw wszelakich w przypadku domowego użycia kuchni indukcyjnych

BTW sprawna kuchnia mikrofalowa tez nie promieniuje. A przynajmniej nie na zewnątrz obudowy

MfG

C.


 
M.A.B.
M.A.B.
Poland
Local time: 07:19
English to Polish
+ ...
Niewątpliwie, promieniowanie elektromagnetyczne May 12, 2009

Weronika Sobita wrote:

Jerzy Czopik wrote:

Ale bzdury! Kuchenka indukcyjna to nie kuchenka mikrofalowa
Polecam przejść się do sklepu i zasięgnąć informacji.


Tak, nie ma to jak zasięgnąć porady obiektywnego sprzedawcy
A tak na serio, to zrobiłam rozeznanie, i opinie na temat bezpieczeństwa płyt są podzielone. Sama właśnie planuję kuchnię i byłam praktycznie przekonana do indukcji, ale "nasłuchałam się" i chyba z tego wynalazku zrezygnuję.



Jest pole magnetyczne, jest i promieniowanie elektromagnetyczne.
Dla ułatwienia podam, że promieniowanie elektromagnetyczne "wydobywa" się z:
1. telefonów komórkowych
2. Słońca
3. człowieka
4. przewodów z płynącym prądem elektrycznym
5. wszystkiego co widzimy
6. wielu rzeczy, których nie widzimy
Oczywiście, duży zakres częstotliwości rzeczonego promieniowania jest szkodliwy dla człowieka (np. mikrofale). Pytanie, czy tak jest i z kuchnią indukcyjną (ja osobiście po prostu nie wiem). Co więc mówili ci, od których się "nasłuchałaś"?
MB


 
Andrzej Mierzejewski
Andrzej Mierzejewski  Identity Verified
Poland
Local time: 07:19
Polish to English
+ ...
To promieniuje! May 12, 2009

Podejrzewam, że w tym okrzyku kryje się strach przed promieniowaniem radioaktywnym - jak np. z materiału rozszczepialnego (uran, pluton, Hiroshima, Czarnobyl, itd.).
Tymczasem w kuchence indukcyjnej tego akurat nie ma.


 
Crannmer
Crannmer
Local time: 07:19
German to Polish
+ ...
Dawka czyni truciznę May 12, 2009

Maciej B. wrote:
Oczywiście, duży zakres częstotliwości rzeczonego promieniowania jest szkodliwy dla człowieka (np. mikrofale).


Praktycznie każdy zakres częstotliwości promieniowania elektromagnetycznego jest szkodliwy dla człowieka. Przynajmniej powyżej określonego dla danej długości fali natężenia promieniowania

I odwrotnie: każdy zakres częstotliwości promieniowania jest poniżej określonego dla danej długości fali natężenia promieniowania nieszkodliwy.

Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną. Tylko dawka czyni truciznę.

MfG

C.


 
Lucyna Długołęcka
Lucyna Długołęcka  Identity Verified
Poland
Local time: 07:19
English to Polish
+ ...
No właśnie May 12, 2009

Bez tego promieniowania się nie da żyć, więc ja je nieco neutralizuję, trzymając przy komputerze kawałek kryształu górskiego (i regularnie go oczyszczam, bo tak trzeba).

 
Crannmer
Crannmer
Local time: 07:19
German to Polish
+ ...
Ciekawość mnie zjada May 12, 2009

Lucyna Długołęcka wrote:Bez tego promieniowania się nie da żyć, więc ja je nieco neutralizuję, trzymając przy komputerze kawałek kryształu górskiego (i regularnie go oczyszczam, bo tak trzeba).


Przepraszam, ze pytam, ale co i w jaki sposób promieniuje z komputera? I jak jest neutralizowane przez regularnie czyszczony (jak?) kawałek kryształu górskiego?

I czy to było na poważnie?

MfG

C.


 
Lucyna Długołęcka
Lucyna Długołęcka  Identity Verified
Poland
Local time: 07:19
English to Polish
+ ...
Poważnie May 12, 2009

Ja wiem, że komputer nie jest żadnym zagrożeniem dla zdrowia, ale jednak jakieś tam pole emituje (tak jak człowiek, ale człowiek ma BIOpole, komputer inny rodzaj pola). Wszystko jest energią (materia jest zagęszczoną energią), jakiś tam rodzaj tej energii skupia się wokół monitora (i komórki, którą przy nim trzymam), nie będę wnikać dokładnie, jaki, ale generalnie uważa się, że kryształ górski pozytywnie wpływa na biopole człowieka, więc nawet, gdybym nie miała komp... See more
Ja wiem, że komputer nie jest żadnym zagrożeniem dla zdrowia, ale jednak jakieś tam pole emituje (tak jak człowiek, ale człowiek ma BIOpole, komputer inny rodzaj pola). Wszystko jest energią (materia jest zagęszczoną energią), jakiś tam rodzaj tej energii skupia się wokół monitora (i komórki, którą przy nim trzymam), nie będę wnikać dokładnie, jaki, ale generalnie uważa się, że kryształ górski pozytywnie wpływa na biopole człowieka, więc nawet, gdybym nie miała komputera, też chciałabym mieć taki kryształ (mam też inne kamienie, zbieram je). A kryształ oczyszcza się wkładając go na dobę do wody z solą. Nawiasem, noszę cyfrowy aparat słuchowy i on łatwo łapie wszelkie silniejsze pola magnetyczne - odczuwam je wtedy jako charakterystyczne dźwięki - obecnie najsilniejsze odczucie dają te mechanizmy domofonowe, ale też i niektóre telefony.

[Zmieniono 2009-05-12 21:07 GMT]

[Zmieniono 2009-05-12 21:09 GMT]
Collapse


 
Jerzy Czopik
Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 07:19
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Telewizor plazmowy / LCD też promieniuje May 12, 2009

dlatego pewnie w sklepie będą zalecać stary kineskopowy, bo przecież coś z tym chłamem trzeba zrobić.
Zupełnie poważnie - widziałaś kiedyś kuchenkę indukcyjną w akcji?
Wiesz, że wystarczy się przejść do lodówki i z powrotem w średniej wielkości kuchni, aby wcześniej postawiona na kuchence ćwiartka litra mleka zdążyła się zagotować?
Widziałaś, jak wygląda kuchenka po wykipieniu tego mleka? Gwarantuję Ci, że w ciemno kupisz. Wystarczyło zdjąć g
... See more
dlatego pewnie w sklepie będą zalecać stary kineskopowy, bo przecież coś z tym chłamem trzeba zrobić.
Zupełnie poważnie - widziałaś kiedyś kuchenkę indukcyjną w akcji?
Wiesz, że wystarczy się przejść do lodówki i z powrotem w średniej wielkości kuchni, aby wcześniej postawiona na kuchence ćwiartka litra mleka zdążyła się zagotować?
Widziałaś, jak wygląda kuchenka po wykipieniu tego mleka? Gwarantuję Ci, że w ciemno kupisz. Wystarczyło zdjąć garnuszek i zetrzeć na mokro, a po wystygnięciu wypolerować. Z ceramicznej musiałem drapać.
Sprzedawca pewnie dlatego mówi, że taka kuchenka promieniuje, bo buczy gdy jest włączona i postawisz na niej garnek. Więc faktycznie promieniuje - dźwięk
Collapse


 
PAS
PAS  Identity Verified
Local time: 07:19
Polish to English
+ ...
Technikalia kulinarne May 13, 2009

Nie zapomnijcie, moi drodzy, że na indukcyjnej nie "zadziała" każdy garnek. Aluminiowy Tefal na tym nie pojedzie, ani emalia.
Nie wiem jak garnki stalowe z miedzianym dnem.

Tak więc zakup kuchenki indukcyjnej łączy się z ewentualnym zakupem garnków i patelni.
Nie mówię już o wyrobieniu sobie troszkę innej techniki gotowania, bo bezwładność kuechenki jest trochę inna.

Ja też mam kryształ górski przy moim Eizo...
See more
Nie zapomnijcie, moi drodzy, że na indukcyjnej nie "zadziała" każdy garnek. Aluminiowy Tefal na tym nie pojedzie, ani emalia.
Nie wiem jak garnki stalowe z miedzianym dnem.

Tak więc zakup kuchenki indukcyjnej łączy się z ewentualnym zakupem garnków i patelni.
Nie mówię już o wyrobieniu sobie troszkę innej techniki gotowania, bo bezwładność kuechenki jest trochę inna.

Ja też mam kryształ górski przy moim Eizo

Paweł
Collapse


 
Crannmer
Crannmer
Local time: 07:19
German to Polish
+ ...
Szerokie przestwory May 13, 2009

Lucyna Długołęcka wrote:
Ja wiem, że komputer nie jest żadnym zagrożeniem dla zdrowia, ale jednak jakieś tam pole emituje


A skąd przekonanie, ze ono bliżej niesprecyzowane, a generowane przez typowy komputer pole miałoby być w jakikolwiek sposób szkodliwe dla człowieka?

generalnie uważa się, że kryształ górski pozytywnie wpływa na biopole człowieka


Z całym szacunkiem, ale w tym momencie opuszczamy obszary dostępne nauce, a wypływamy na szeroki przestwór oceanu ezoteryki, czyli (z całym przynależnym szacunkiem & pardon my french) inaczej mówiąc nowoczesnego zabobonu.

Który z natury rzeczy jest niepodatny na argumentację opartą na zasadach fizyki i chemii.
Wiec i ja przestanę argumentować

MfG

C.


 
Crannmer
Crannmer
Local time: 07:19
German to Polish
+ ...
Jak OT, to porządnie :-) May 13, 2009

PAS wrote: Aluminiowy Tefal na tym nie pojedzie, ani emalia.


Jeśli dany emaliowany (a pod emalia stalowy) garnek jest przyciągany przez magnes, to rzeczona emalia spoko pojedzie

Nie wiem jak garnki stalowe z miedzianym dnem.


Zależy od tego, czy w dnie została przez producenta umieszczona warstwa ze zwykłej (nie-nierdzewnej) stali.

Nie mówię już o wyrobieniu sobie troszkę innej techniki gotowania, bo bezwładność kuechenki jest trochę inna.


Ogranicza się praktycznie do bezwładności samego naczynia plus zawartości.

MfG

C.


 
Lucyna Długołęcka
Lucyna Długołęcka  Identity Verified
Poland
Local time: 07:19
English to Polish
+ ...
Jak OT, to OT May 13, 2009

Z całym szacunkiem, ale w tym momencie opuszczamy obszary dostępne nauce, a wypływamy na szeroki przestwór oceanu ezoteryki, czyli (z całym przynależnym szacunkiem & pardon my french) inaczej mówiąc nowoczesnego zabobonu.


Ezoteryka jest obecnie blisko fizyki, jak nigdy wcześniej. Zainteresuj się głębiej, to się zdziwisz.
Jestem blisko osób o zdolnościach paranormalnych, znam ich możliwości etc. i nie będę ich negować tylko dlatego, że jakiś profesor jest skłonny je wyśmiać.
Moja mama jest zwykłą osobą, ale łyżeczki przyklejają się do jej ciała i nie umiem tego naukowo wyjaśnić. Ale fakt jest faktem. Bardzo też interesuje się różnymi kamieniami, ma ich wiele, zna ich właściwości i wie, jak na nią działają.


 
Weronika Sobita
Weronika Sobita  Identity Verified
Local time: 07:19
English to Polish
+ ...
promieniowane cd. May 13, 2009

Przyznaję, że nie jestem fachowcem i nie znam się na tym; po prostu myślę, że skoro producenci radzą, by w sąsiedztwie płyt nie przebywały np. osoby z rozrusznikiem serca, to jest to poważniejszy kaliber niż komórka czy monitor (w celu neutralizacji promieniowania z tych źródeł polecam zaopatrzyć się w kota;-) ). Jaką ja mogę mieć pewność, że to na 100% nie ma wpływu na przykład na płód w czasie ciąży? Gdybym przenosiła się do dużego domu, to pewnie nie zajmował... See more
Przyznaję, że nie jestem fachowcem i nie znam się na tym; po prostu myślę, że skoro producenci radzą, by w sąsiedztwie płyt nie przebywały np. osoby z rozrusznikiem serca, to jest to poważniejszy kaliber niż komórka czy monitor (w celu neutralizacji promieniowania z tych źródeł polecam zaopatrzyć się w kota;-) ). Jaką ja mogę mieć pewność, że to na 100% nie ma wpływu na przykład na płód w czasie ciąży? Gdybym przenosiła się do dużego domu, to pewnie nie zajmowało by mnie to tak bardzo. Ale niestety będę mieć kuchnię otwartą na pokój, w którym będę spędzać większość czasu. Nie chciałabym ryzykować bólów głowy, gorszego samopoczucia, itd.
Jeżeli ktoś ma na ten temat jakieś uspokajające dane, to chętnie poczytam, bo oczywiście, poza tym "promieniowaniem", indukcja ma liczne praktyczne zalety.
Collapse


 
PAS
PAS  Identity Verified
Local time: 07:19
Polish to English
+ ...
Indukcja w emalii May 13, 2009

No ja też myślałbym, że emalia to zwykłe żelastwo, ale mądrzejsi ode mnie posiadacze się zaklinają, że emaliowane garnki u nich nie działają...

Wnioskuję też, że stalowy garnek z dnem pokrytym miedzią (warstwa galwanicznie naniesiona) też powinien "zadziałać".

P.


 
M.A.B.
M.A.B.
Poland
Local time: 07:19
English to Polish
+ ...
Rozrusznik May 13, 2009

Weronika Sobita wrote:

Przyznaję, że nie jestem fachowcem i nie znam się na tym; po prostu myślę, że skoro producenci radzą, by w sąsiedztwie płyt nie przebywały np. osoby z rozrusznikiem serca, to jest to poważniejszy kaliber niż komórka czy monitor (w celu neutralizacji promieniowania z tych źródeł polecam zaopatrzyć się w kota;-) ). Jaką ja mogę mieć pewność, że to na 100% nie ma wpływu na przykład na płód w czasie ciąży? Gdybym przenosiła się do dużego domu, to pewnie nie zajmowało by mnie to tak bardzo. Ale niestety będę mieć kuchnię otwartą na pokój, w którym będę spędzać większość czasu. Nie chciałabym ryzykować bólów głowy, gorszego samopoczucia, itd.
Jeżeli ktoś ma na ten temat jakieś uspokajające dane, to chętnie poczytam, bo oczywiście, poza tym "promieniowaniem", indukcja ma liczne praktyczne zalety.


Nie mogą przebywać osoby z rozrusznikiem serca, bo kuchenka generuje pole magnetyczne, które mogłoby zaburzyć pracę owego rozrusznika, co może narażać życie osoby noszącej ów rozrusznik. Z tego samego powodu takie osoby nie przechodzą przez bramki na lotniskach.
Co do zagrożenia dla płodu, nie wypowiadam się. Może były jakieś badania.
MB


 
Pages in topic:   < [1 2 3 4] >


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Proste posiłki, stopery do uszu






Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »